Online poradňa   

Reálne príbehy našich klientov a spolupracovníkov


Karin Freiser Olasová 38 rokov, vydatá, 2 deti, obchodná manažérka, Košice
V roku 2013 sa mi stala závažná dopravná autonehoda na trase Košice - Poprad. Príčina autonehody bola spôsobená neprimeranou jazdou ukrajinského šoféra kamiónu, ktorý pri predbiehaní ma vytlačil z cesty a ja s mojím vozidlom som nabúrala bočnou stranou auta do betónového zvodidla. Po prevoze do nemocnice záchrannou službou- vrtuľníkom som bola následné uvedená do umelého spánku, aby moje telo dokázalo vzdorovať vnútorným bolestiam. Po prebratí po spánku, ktorý trval 6 týždňov mi diagnostikovali poškodenie miechy s tým súvisiace ochrnutie dolných končatín a mnohopočetné vnútorné zranenia a podstúpila som 4 operácie, 3 mesiace NRC Kováčová a 28 expozícii v hyperbarickej komore. Po ďalších dvoch mesiacoch a psychologických terapiách som sa vrátila do "normálneho" života, začala sa moja nová kapitola života, s ktorou súvisela strata práce - financií, imobilita, invalidita a úplne nový pohľad na svet. Otvorili sa mi dvere do pre mňa nepoznaného a cudzieho sveta pacienta. Až v tejto chvíli som si uvedomila sociálnu a zdravotnú spravodlivosť v tomto štáte. Nachádzala som sa v slepej ulici a nedokázala som si predstaviť plnohodnotnú budúcnosť.

„ Vďaka SOS Global Partners sa mi otvorili nové možnosti z finančného hľadiska a moja rekonvalescencia môže byť efektívnejšia, pretože už viem že každý pacient si zaslúži tú najlepšiu zdravotnú starostlivosť a len vďaka POSS som získala potrebné financie pre seba a svoju rodinu.“


Marián Dúšek 23 rokov, študent, slobodný, Nitra
V máji v roku 2014 sa mi stala nehoda na motorke. Na základe trestného stíhania bol označený ako vinník šofér motorového vozidla, ktorý nezvládol premávku a jeho prívesný vozík mi spôsobil kolíziu. Ležal som mesiac v kóme a následne v umelom spánku, kde moja nádej na život bola len 6 %. Lekári z kliniky urobili všetko, čo bolo v ich silách, aby ma udržali pri živote. Moja diagnóza nasvedčovala poškodeniu ľavej hemisféry a paralýzu telesnej motoriky. Mal som radikálnym spôsobom poškodené rečové centrum v malom mozočku. Od nehody ubehli tri mesiace, keď som bol schopný si uvedomiť, čo sa udialo a čo ma čaká. Ešte nikdy som nebol viac zraniteľný a psychicky zdeptaný. Moje sny sa rozplynuli a ja som si uvedomil, že toto všetko je skutočnosť. Pochádzam zo slabšej sociálnej vrstvy a preto mi moji rodičia nemohli zabezpečiť ideálnu zdravotnú starostlivosť, čím sa môj psychický a fyzický stav z komplikoval.

„ Na základe spolupráce s SOS Global Partners som získal reálnu nádej na možné odškodné a tým aj finančné zabezpečenie, ktoré si právoplatne zaslúžim. Plne som sa zveril do rúk odborníkom zo spoločnosti POSS, ktorí vedia odpovedať na všetky moje otázky. Dnes už viem, že čo má človek robiť, keď sa stane pacientom. Ak sa aj vy nachádzate v podobnej situácií, z úprimného srdca Vám odporúčam spoluprácu s SOSGP“


Ivan Štosel
V roku 2012 som sa na stavbe vo Francúzsku nešťastne pošmykol. Na druhý deň ráno som cítil ostrú bolesť krížov. Po dvoch dňoch bolesť akosi zmizla. Vtedy som tomu už nevenoval pozornosť. Ale nové poťahovania do nôh sa stupňovali. Po roku som na Slovensku navštívil neurológa, ktorý ma vyšetril a zistil, že mám trošku vychýlený stavec, ale že to opäť cvičenie, iné podporné veci alebo operácia odstránia. Operácia??? Rok plynul a moje bolesti s prichádzajúcou zimou rástli. Rástli až tak, že som sa nevedel obuť. br Až som sa raz ráno prebudil, po bolestivej noci plnej kŕčov a ťahaníc do stehien. Zistil som, že mám meravé nohy a necítim na nich dotyk. Čo nasledovalo bolo desivé. Prestal som ovládať nohy. Nachádzal som sa v Belgicku - cudzia krajina, cudzie mesto, nikto z mojich blízkych. ... urgentne ma operovali. Emócie, ktoré som mal pred a hlavne po operácii, sa dali čitateľne spoznávať: beznádej, bezmocnosť vrátiť všetko späť, uvedomenie si veľkej životnej zmeny, pocit strachu, ľútosť, obavy, nie o seba, ale o mojich najbližších, pocit bezvýznamnosti... Absolvoval som mnohé rehabilitačné cvičenia, neprestávam naďalej cvičiť a trénovať chôdzu. Život ide predsa ďalej.

„ Medzi moje najlepšie rozhodnutie patri fakt, že som sa zveril do rúk odborníkom a začal spolupracovať so spoločnosťou SOSGP, dali mi reálnu nádej a šancu na aktívnu rekonvalescenciu v môj prospech, zatiaľ čo ja som sa venoval zdraviu oni sa venovali mojej blízkej budúcnosti “


Patrik Polin
V 2012 som pracoval ako kuriér. Cestou do práce skoro ráno mi na rovnej ceste za obcou vyletelo auto z protismeru a čelne do mňa nabúralo. Pri nehode som utrpel polytraumu. Mal som zlomené rebrá, pomliaždené koleno, roztrieštenú hlavu bedrového kĺbu a zlomené panvové kosti. Podstúpil som viacero operácií avšak po rehabilitácii ma stále bolelo koleno pri došľapovaní a puchlo. Po ďalšom vyšetrení mi zistili, že mám viaceré poškodenia jabĺčka, väzov a meniskov. Mám zošikmenú panvu a musím nosiť ortézu, ktorá mi drží členok, keďže ho po ochrnutí nervov v panvovej oblasti nedokážem ovládať. Verím, že sa všetko časom zlepší a ja budem môcť plnohodnotne žiť, pracovať a venovať sa naplno mojej rodine.

„Som klientom SOSGP a dnes už viem, že moja dôvera v ich prácu na poli odškodňovania je mojou výhrou, pretože všetky moje obavy som s ľahkosťou preniesol na odborníkov. Oni vedia čo robia a nehrajú sa s ľudským utrpením, ale reálne pomáhajú.“


Dalibor Križan
V máji roku 2012 dva dni pred mojou svadbou, som išiel otestovať svoju novú cestnú motorku, moja snúbenica, čoskoro manželka sa rozhodla ísť so mnou. Tento moment rozhodnutia budem ľutovať po zbytok života. Miesto svadby sa konal pohreb snúbenice, na ktorom som ja chýbal, pretože som ležal v tom čase v kóme a dávali mi 5% nádej na život. Tesne pred prepustením z nemocnice mi známy odporučil spoločnosť POSS. Nerozumel som vôbec súvislostiam, ale nemal som čo stratiť a kontaktoval som ju so svojimi ťažkosťami. Ďakujem lekárom a všetkým zdravotníkom a najmä POSS-ke, ktorá sa profesionálne postarala o môj nový život.

„Doporučujem spoluprácu s SOSGP, pretože na základe mojich skúseností som pochopil, aké dôležité je vedieť sa spoľahnúť na ľudí, ktorí plnia svoje sľuby.